AKTUALNOŚCISPORT

Zdobyli Medal Mistrzostw Europy Para – Archery 2018

Drużyna w składzie: Deleszyński Paweł, Kapusta Ireneusz i Sawicki Piotr wywalczyła dziś srebrny medal Mistrzostw Europy Para – Archery 2018 w czeskim Pilznie.
Wśród mistrzowskiej drużyny jest Piotr Sawicki, który na co dzień jest zawodnikiem Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” w Lublinie. Poruszający się na wózku łucznik czterokrotnie reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Paraolimpijskich. Jest też złotym medalistą Mistrzostw Europy.
W lipcu sukcesu w Pucharze Europy w Łucznictwie gratulował sportowcowi wicestarosta Waldemar Białowąs, od dawna wspierający i kibicujący Piotrowi Sawickiemu. W miejscowości Nove Mesto Nad Metuji w Czechach Polskę, Powiat Świdnicki i miasto Świdnik reprezentował – indywidualnie i w drużynie.
W 2010 roku dzięki wsparciu Waldemara Białowąsa i pomocy sponsorów udało się zebrać fundusze na zakup profesjonalnego łuku, z którym sportowiec wystartował na Paraolimpiadzie.
– To zaszczyt, że tak utytułowany sportowiec reprezentuje Powiat Świdnicki i Świdnik na świecie. Gratulacje dla Panów i ogromne brawa. Gratulacje również dla trenerów – komentuje wicestarosta.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close