AKTUALNOŚCI

Rozbójnik w areszcie!

Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić 45–letniemu mieszkańcowi Świdnika. Mężczyzna siłą wszedł do mieszkania 77-latki, a kiedy ta się broniła, zaatakował ją. Jego łupem padło 20 złotych. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Napastnik w areszcie spędzi najbliższe trzy miesiące. W przeszłości dopuścił się podobnych przestępstw.
Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godz. 19.00. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń 45-letni mieszkaniec Świdnika idąc za kobietą, wszedł do klatki schodowej bloku mieszkalnego w Świdniku. Gdy 77-latka otworzyła drzwi wejściowe, mężczyzna popychając ją wtargnął do mieszkania. Kiedy  pokrzywdzona próbowała się bronić, napastnik zaatakował ją uderzając w głowę. Następnie sprawca wykorzystując bezbronność kobiety zaczął przeszukiwać pomieszczenia mieszkania. Zażądał cennych rzeczy. Dopiero jak 77-latka wydała mu 20 złotych, pośpiesznie opuścił mieszkanie.
Przestraszona kobieta opowiedziała domownikom, co się stało. Potem wezwano policjantów. Na skutek uderzenia doznała obrażeń głowy.
Policjanci szybko ustalili, kto jest sprawcą przestępstwa. Na miejscu zostawił  bowiem saszetkę z dokumentami osobistymi. Jak się okazało nie należały one do sprawcy, a do jego kuzyna.
Ostatecznie do aresztu trafił 45-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyzna został przesłuchany. W areszcie spędzi najbliższe trzy miesiące. W przeszłości 45-latek karany był za podobne przestępstwa. Zgodnie z obowiązującym prawem za przestępstwo rozboju grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
MSz

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close