AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Wraz z pierwszym dzwonkiem oficjalnie otwarto halę sportową przy I LO

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbyła się dziś w nowej hali sportowej I LO w Świdniku. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych i instytucji, nauczyciele oraz uczniowie. Wśród gości był Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk, przedstawiciel Wojewody Lubelskiego Radosław Brzózka, Lubelski Wicekurator Oświaty Ryszard Golec, Jerzy Dębski Dyrektor Oddziału Lubelskiego PFRON, Prezes Oddziału ZNP w Świdniku Ewa Kiernicka, a także przedstawiciele służb, emerytowani pedagodzy szkoły i jej absolwenci.
Władze powiatowe reprezentowali: Starosta Dariusz Kołodziejczyk, wicestarosta Waldemar Białowąs, Członek Zarządu Powiatu Jakub Osina i Leszek Czechowski oraz sekretarz Powiatu Mariusz Wilk.
Zgromadzonych gości powitał dyrektor I LO Stanisław Stefańczyk – Szczególnie gorąco witam uczniów, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Niezmiernie miło jest mi powitać uczniów w nowym, pięknym obiekcie sportowym, bo kusimy teraz nie tylko doskonałą ofertą dydaktyczną, ale teraz także nowoczesnym zapleczem sportowym. – mówił Stanisław Stefańczyk, życząc wszystkiego najlepszego uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny.
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 była okazją do oficjalnego otwarcia hali sportowo-widowiskowej – to jedna z największych sportowych inwestycji sportowych realizowanych przez Powiat Świdnicki. Jej koszt to niemal 6 mln zł.
Obiekt ma wymiary 36×44 m, zaś samo boisko wymiary 20×40 m. Poza największym boiskiem, na piętrze znajdzie się miejsce na 2 sale: do fitnessu lub gimnastyki korekcyjnej oraz siłownię. Można skorzystać ze ścianek wspinaczkowych. Przewidziano też miejsce przeznaczone na różnego typu imprezy oraz patio z przeszklonym zadaszeniem.
Dyrektor podziękował osobom zaangażowanym w to potężne przedsięwzięcie oraz zarządowi powiatu świdnickiego za odważne decyzje, dzięki którym powstał obiekt.
– To zrealizowana inwestycja, która przez lata będzie służyć nie tylko uczniom szkoły, ale mieszkańcom powiatu – mówił starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk – Zarówno z zewnątrz, jak i w środku hali duże wrażenie robi wysoki poziom wykonania i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Cieszę się, że młodzież będzie mogła korzystać z tak profesjonalnych warunków podczas treningów.
– Dla mnie osobiście dzisiejszy dzień jest uwieńczeniem wielu miesięcy starań i ogromnym sukcesem tej kadencji. Jest dowodem na to, że działając wspólnie, mając na uwadze ogromne potrzeby inwestycyjne i niestety dużo mniejsze środki finansowe do dyspozycji, dzięki efektywnej współpracy możemy z dumą powiedzieć, że się udało. Praca i zaangażowanie wielu osób dało efekt – mówił, wyróżniony specjalnym tytułem ” Zasłużony dla I LO Im. W Broniewskiego”, wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs. – Mam nadzieję, że będzie to miejsce wielu ciekawych spotkań, niezapomnianych artystycznych i sportowych przeżyć – dodał.
Nowy obiekt poświęcił ks. kan. Leszek Surma. Podczas uroczystości nie zabrakło występów artystycznych i prezentacji sztuk walki. A od jutra zarówno uczniowie „Bronka”, jak i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku oraz szkół z terenu miasta i powiatu, będą mogli wypróbowywać warunki do treningów.
Rekrutacja
Jak się okazuje, tegoroczny nabór do powiatowych szkół ponadgimnazjalnych wypadł bardzo dobrze. Łącznie było ponad 100 więcej podań niż rok temu. I tak: w I LO najczęściej wybierana była klasa językowo-menadżerska, do której zgłosiło się 30 chętnych oraz matematyczna z 28 uczniami. Do nauki w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej zgłosiło się natomiast 125 osób, gdzie największym zainteresowaniem cieszył się kierunek technik informatyk, który wybrało 45 uczniów. W Zespole Szkół nr 1 im. C.K Norwida edukacje rozpoczęło 63 nowych uczniów. Tu największe zainteresowanie wzbudza kierunek technik żywienia i usług gastronomicznych. W Zespole Szkół w Piaskach przybyło 94 uczniów. Największym zainteresowaniem cieszy się kierunek technik pojazdów mechanicznych – 34 chętnych oraz technik informatyk – 22 uczniów. Zespół Szkół w Trawnikach zachęca natomiast uczniów do nauki w Branżowej Szkole I stopnia, gdzie mogą wybierać w zawodach zawodach: sprzedawca, kucharz, cukiernik, piekarz, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, elektryk.
Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce!

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close