AKTUALNOŚCI

Wznowiono połączenie z Warszawą

fot. Lublin Airport

Od wczoraj ze świdnickiego lotniska można polecieć do Warszawy.
W 2015 roku to połączenie obsługiwały linie Eurolot. Polskie Linie Lotnicze LOT wznowienie połączenia ogłosiły w czerwcu. Od 3 września do stolicy będzie można polecieć z polskim przewoźnikiem aż pięć raz w tygodniu: w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele.
Samolot startuje z Warszawy o godzinie 13:40, i po ok. 40- minutowym locie ląduje w Lublinie o 14:25. Rejsy z Lublina będą odbywać się o godzinie 15:10 z lądowaniem w Warszawie o 16:00.
Pierwszym rejsem ze stolicy przyleciało w poniedziałek ok. 30 pasażerów.
– Połączenie przeznaczone jest przede wszystkim dla pasażerów tranzytowych. Loty umożliwią komunikację pomiędzy Lublinem a największymi miastami w Polsce. Dzięki temu znacząco poprawi się także oferta połączeń europejskich oraz do Ameryki Północnej – komentuje Krzysztof Wójtowicz, Prezes Portu Lotniczego Lublin.
Od początku roku 2018 roku lotnisko odprawiło w sumie ponad 328 tys. osób (wzrost o 20 proc.).
– Jestem przekonany, że kolejne lata będą jeszcze lepsze pod względem ilości wykonanych operacji oraz odprawionych pasażerów- przewiduje wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, Członek Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Port lotniczy Lublin – Mam nadzieję, że nowe kierunki przyczynią się do nowych możliwości dla biznesu. Dynamika wzrostu ruchu pasażerskiego potwierdza, że praca nad siatką połączeń przynosi oczekiwane efekty – dodaje.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close