AKTUALNOŚCI

Biznes Lubelskie w Świdniku

Wczoraj w Świdniku odbyła się konferencja z cyklu ,,Biznes Lubelskie 2018’’. To już II edycja spotkań o charakterze szkoleniowo-informacyjnym, organizowanych we wszystkich powiatach województwa lubelskiego.
Gościem specjalnym wczorajszego spotkania był Andrzej Baryła, znany i ceniony dziennikarz, prezenter i reporter TVP Lublin. Udzielił lokalnym przedsiębiorcom wielu cennych rad jak dobrze prezentować się w rozmowie, podczas wystąpienia publicznego i przed kamerą.
Prelegent Aleksander Czechowski z Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego informował świdnickich mikroprzedsiębiorców o możliwości wsparcia ich działalności przez UMWL w zakresie promocji, uczestnictwa w targach, a także w misjach krajowych i zagranicznych.
Lokalni przedsiębiorcy mieli także możliwość poznania historii Wytwórni Makaronu POL-MAK z Ludwina, rodzinnej firmy, która z roku na rok zwiększa udziały w rynku. Receptę na sukces zdradzał Dominik Polak, wiceprezes zarządu POL-MAK.
W konferencji uczestniczyli przedsiębiorcy, a także przedstawiciele instytucji i samorządów, wśród nich: wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk, wicestarosta powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs, Członkowie Zarządu Powiatu Jakub Osina oraz Leszek Czechowski, a także dyrektor PUP w Świdniku Marcin Troć.
Na koniec spotkania uczestnicy mieli okazję nawiązać nowe kontakty biznesowe i wymienić spostrzeżenia przy wspólnej kolacji.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close