„Lopez” na wagę kompletu punktów dla Huraganu

W drugiej kolejce grupy IV rozgrywek piłkarskiej B klasy na boisku w Biskupicach doszło do derbowego meczu miejscowego LKS z Huraganem Siostrzytów. Po zaciętym spotkaniu lepsi o jedną bramkę okazali się tego dnia przyjezdni, którzy wygrali skromnie 1:0 (0:0). Warto dodać, że było to trzecie spotkanie obydwu drużyn, od czasu powrotu siostrzytowian do klasy B, które Huragan wygrał na boisku lokalnego rywala.
Bramka: Sebastian Gorgol (60′).
Biskupice: Marek Niedźwiedź, Maciej Wasilewski (27′ Adam Siudziak), Sławomir Zarzeczny, Tomasz Stasicki, Kamil Stasicki, Maciej Sikora, Krzysztof Czułczyński (61′ Rafał Korchut), Kamil Śliczniak, Marcin Nakielski, Rafał Krzysiak (68′ Mateusz Czarnota), Jarosław Pietraś.
Huragan: Damian Janczak, Maciej Jarosz, Bartłomiej Mitelski, Piotr Biszkont, Marcin Mietelski (84′ Kamil Lipiec), Mirosław Chudy, Wojciech Mitelski, Igor Motyl (67′ Mateusz Wójcik), Łukasz Daniel (80′ Eryk Futa), Sebastian Wojciechowski (40′ Dominik Dziurawiec), Sebastian Gorgol (89′ Artur Lipiec).
Gospodarze trzykrotnie zagrozili bramce Damiana Janczaka. Najpierw mocny strzał ostemplował słupek. W kolejnej sytuacji golkipera przyjezdnych wyręczyła poprzeczka, a potem trzecie uderzenie, co prawda na raty, ale wyłapał już sam bramkarz. Goście odpowiedzieli poważniej dwa razy. W 46 minucie strzał Igora Motyla z najbliższej odległości zablokował obrońca Biskupic. Ten sam zawodnik kilka minut później posłał precyzyjne podanie do Łukasza Daniela, który w sytuacji sam na sam okazał się gorszy od Marka Niedźwiedzia. Decydująca o losach meczu sytuacja miała miejsce w 60 minucie gry. Z bocznego sektora boiska dośrodkował Mirosław Chudy, a Sebastian „Lopez” Gorgol ładnym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Jak się okazało prowadzenie, którego siostrzytowianie nie oddali do końca. Co prawda gospodarze mocno naciskali do ostatnich minut jednak żadna z prób nie przyniosła oczekiwanych przez nich efektów w postaci przynajmniej wyrównującej bramki.