AKTUALNOŚCI

Po alkoholu wsiedli za kierownicę

W środę na naszym terenie wpadło trzech kierowców, którzy wsiedli za „kółko” pomimo, że spożywali wcześniej alkohol. Ranono policjanci ze świdnickiej drogówki prowadzili wzmożone działania „Prędkość”. Swoje kontrole przeprowadzali m.in. w Gardzienicach – miejscu, które wskazywane jest na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie często kierowcy dopuszczają się wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości.
Przed godziną 6:00 zatrzymali mężczyznę, który kierując pojazdem marki Iveco przekroczył w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość o 34km/h. Podczas kontroli drogowej mundurowi poczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie wykazało u niego stężenie kwalifikujące na czyn stanowiący wykroczenie – kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.
Kolejna – tym razem nietrzeźwa osoba – wpadła tego samego dnia podczas kontroli drogowej o godz. 7:00. Kierujący Fordem przekroczył prędkość o 22 km/h. Policjanci również wyczuli zapach alkoholu. Badanie wykazało, że kierowca miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie.
Następnie, po godz. 14:00 policjanci otrzymali informację, że ze stacji paliw wyjechał kierowca tira, który może być nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali opisywany pojazd, za kierownicą którego siedział 50-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenie zgłaszającego. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close