AKTUALNOŚCI

Uwaga na aplikację FaceApp!

Moda na postarzanie swojej twarzy za pomocą aplikacji FaceApp ogarnęła internet. Uwaga! może grozić bezpieczeństwu naszych danych lub narazić na atak hakerów – alarmują eksperci. Aplikacja została stworzona przez działającą w Sankt Petersburgu firmę Wireless Lab.

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada, że podejmie odpowiednie kroki w związku z wątpliwą polityką prywatności aplikacji.

Zaczęło się od wyzwania „#AgeChallenge” na Instagramie. Za przykładem aktorów, piosenkarzy i sportowców poszło ponad 100 mln internautów.

To jedna z aplikacji, które instalujemy bezmyślnie i zgadzamy się na wszystko. Korzystając z niej, pozwalamy na m.in. modyfikowanie zawartości karty, pełny dostęp do sieci.

Jak podaje SPIDER’SWEB, FaceApp działa tak dobrze dzięki algorytmom AI. Wymaga to przesłania zdjęć na rosyjskie serwery. Aplikacja zbiera pokaźny komplet itakich danych, jak: cookies, dane analityczne, logi, identyfikatory urządzenia i metadane zdjęć.

Czytając, kto ma dostęp do danych, dowiadujemy się:

reklama reklama

Możemy udostępniać Treści użytkownika i informacje użytkownika firmom, które prawnie są częścią tej samej grupy przedsiębiorstw, której częścią jest FaceApp, lub które stają się częścią tej grupy („Partnerzy”). Partnerzy mogą wykorzystywać te informacje, aby pomóc w dostarczaniu, zrozumieniu i ulepszaniu Usługi oraz własnych usług Partnerów.

Interpretacja tego zapisu może być dowolna. Tak naprawdę nie mamy kontroli nad tym, gdzie i do kogo trafią zdjęcia.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close