AKTUALNOŚCI

Marsz Równości w Świdniku?

Dziś na Placu Litewskim mieszkańcy Lublina pokażą solidarność z uczestnikami Marszu Równości w Białymstoku.

20 lipca doszło tam do ataku na uczestników parady. Był to pierwszy w tym mieście taki marsz. Jednak zwolennicy LGBT nie mogli bezpiecznie przejść przez miasto. W stronę policji i uczestników poleciały m.in. butelki i kostka brukowa. Atakowały głównie osoby, związane ze środowiskami kibicowskimi i narodowymi, ale nie tylko.

Funkcjonariusze byli zmuszeni użyć pałek i gazu. W sumie zatrzymano ponad 70 osób.

Pikiety i manifestacje odbywają się w całym kraju.

Mają za cel solidarność z poszkodowanymi uczestnikami marszu w Białymstoku.

– Twórzmy bezpieczną przestrzeń dla wszystkich, bez wykluczenia. Stańmy razem, manifestując swoje wsparcie i solidarność!- apelują organizatorzy manifestacji pod hasłem „Lublin wolny od przemocy”.

reklama reklama

W ostatnich dniach demonstrowały m.in: Bydgoszcz, Kalisz, Kielce, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań, Starogard Gdański, Wałbrzych, Wrocław, Opole, Szczecin czy Zgorzelec.

Dziś manifestuje Lublin. Za przygotowanie lubelskiej demonstracji odpowiadają: Marsz Równości w Lublinie, Lubelska Koalicja na Rzecz Kobiet, Komitet Obrony Demokracji i środowiska lewicowe. Uczestnicy spotykają się o godz. 18.00 na placu Litewskim w Lublinie.

Czy Świdnik jest solidarny z Białymstokiem i czy mógłby odbyć się tu bezpieczny Marsz Równości?

Pytanie nie bez przyczyny, bowiem to właśnie Świdnik był jednym z pierwszych miast, w których przyjęto stanowisko w sprawie ideologii LGBT. W maju wojewoda lubelski Przemysław Czarnek odznaczył samorządy medalem wojewody lubelskiego „za podjęte działania w celu ochrony instytucji rodziny przed zagrożeniami ze strony destrukcyjnych ideologii, poprzez włączenie się w akcję ‚Samorząd wolny od ideologii LGBT’.

Wśród odznaczonych samorządów znalazły się: Sejmik Województwa Lubelskiego, Powiat Świdnicki, Powiat Rycki, Miasto Świdnik, Miasto Ostrów Lubelski, Miasto Urzędów, Gmina Mełgiew, Gmina Zakrzówek i Gmina Wilkołaz.

Przypomnijmy o swoistej „wojnie billboardowej”, która toczyła się w kwietniu w centralnym punkcie miasta.

Po pojawieniu się bilbordu „MIŁOŚĆ TO MIŁOŚĆ” na tęczowym tle, umieszczonym przez lubelskie środowisko LGBT jako odzew na przyjęte przez samorząd stanowisko, w niedługim czasie, tuż obok stanęły dwa inne, opatrzone hasłami „CZY TO JEST MIŁOŚĆ?”. Jako kontrę dla tęczowego zdjęcia, pokazano na nich roznegliżowaną parę homoseksualną.

Problematyka wpływu ideologii LGBT na społeczeństwo od dawna dzieli.

Radosław Brzózka, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego, Prawo i Sprawiedliwość, przekonuje w „tvn24”, że przyjęte przez samorząd stanowisko ma chronić rodzinę jako wartość. – (…) Chronić rodzinę przed zakusami ideologii LGBT, która jest motywowana chęcią dokonania w Polsce rewolucji.

Z kolei Radny Powiatu Świdnickiego Jakub Osina obaw przed zagrożeniem nie ma. – Nie ma takiego zagrożenia. Taka ideologia nie istnieje. To bełkot robiony tylko i wyłącznie na polityczny użytek – komentuje członek Stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa.

Zgadzając się bądź walcząc z ideologią, z pewnością warto umieć rozszyfrować skrót LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender). Wcale nie każdy to potrafi: Rada Powiatu w Kraśniku

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close