AKTUALNOŚCI

Najwięcej zniszczeń w gminie Trawniki

Ta noc nie należała do spokojnych. Przez nasz region przeszły dwie fale nawałnic, które wyrządziły wiele szkód. Silny i porywisty wiatr łamał drzewa i gałęzie, zalane zostały ulice. Strażacy 20 razy interweniowali do usuwania ich skutków. 95 procent zdarzeń z powiatu to interwencje w gminie Trawniki.

-Najwięcej zgłoszeń szkód mieliśmy z miejscowości: Siostrzytów, Bonów, Biskupice, Wygnanowice, a także ze Stryjna i Oleśnik. – informuje st. kpt. Paweł Dańko z KPP SP w Świdniku. – Zgłoszono sześć przypadków zerwanych dachów, burza powaliła też stodołę. Najwięcej interwencji dotyczyło powalonych na ulicach i budynkach drzew oraz zerwanych linii wysokiego napięcia – relacjonuje Paweł Dańko.

fot. nadesłane przez czytelnika

Obecnej nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Jeśli chodzi o województwo, najwięcej pracy strażacy mieli w powiatach: lubelskim, kraśnickim, puławskim, świdnickim i chełmskim. Doszło tam do uszkodzenia dachów na 27 budynkach mieszkalnych i gospodarczych oraz zerwania linii energetycznych. Strażacy gasili 7 pożarów od wyładowań atmosferycznych.

fot. nadesłane przez czytelnika

Burze opuściły już nasz region. Wtorek zapowiada się deszczowo. Temperatura osiągnie maksymalnie 22 stopnie. Synoptycy przewidują dalsze ochłodzenie.

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama