AKTUALNOŚCI

Ostatni weekend wakacji: lufka z marihuaną, promile we krwi i za szybka jazda.

Jak informuje KPP w Świdniku, od 30 sierpnia do 1 września, trwała ogólnopolska akcja- „Bezpieczny weekend”. W naszym powiecie odnotowano 4 kolizje, przebadano 520 kierujących na zawartość alkoholu, z czego ujawniono 2 osoby nietrzeźwe, oraz zatrzymano 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Nie odnotowano wypadków drogowych.

Końcówka wakacji to, jak co roku, czas wzmożonego ruchu na drogach spowodowany powrotami z wakacji. Celem akcji „Bezpieczny weekend” jest zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym.

W powiecie świdnickim, w tym okresie, nie odnotowano poważnych zdarzeń w ruchu drogowym, a jedynie 4 niegroźne kolizje. Przebadano na zawartość alkoholu 520 kierujących. Dwóm osobom, za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, zatrzymano uprawnienia. Zatrzymano również dwie, które prowadziły choć nie posiadały do tego żadnych uprawnień.

Prawo jazdy stracili też kierujący, którzy w obszarze zabudowanym jechali ponad 50 km/godz. w stosunku do obowiązującej prędkości – w sumie były to 4 osoby. Niechlubną rekordzistką okazała się 31-latka z Lublina, która jadąc toyotą przekroczyła dozwoloną prędkość aż o 62km/godz.

W sobotę świdnicka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej 35-letniego motocyklistę, któremu podczas sprawdzania dokumentów wypadła szklana lufka z marihuaną. Od kierowcy została pobrana krew do badań na obecność środków odurzających, a motocykl został odholowany na policyjny parking.

reklama reklama

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button