AKTUALNOŚCI

”Schizofrenia- otwórzcie drzwi”- podczas spotkania przełamywali stereotypy

Powiatowy Ośrodek ” Stacja Świdnik II” w Świdniku po raz kolejny proponuje przekroczenie progu symbolicznych drzwi, które dzielą chorych od godnego życia w społeczeństwie.

” Schizofrenia- otwórzcie drzwi”- to hasło światowego programu, mającego na celu stworzenie warunków godnego życia i funkcjonowania w społeczeństwie osób z tą chorobą.

30 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbyło się kolejne już spotkanie „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi”. Organizatorem cyklicznego wydarzenia jest Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stacja Świdnik II”.

Jak co roku, w ramach Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, spotkali się: lekarze psychiatrzy, psycholodzy i psychoterapeuci, dyrektorzy, nauczyciele i opiekunowie z ośrodków wparcia osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu powiatu, a także uczniowie i nauczyciele świdnickich liceów, podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Świdniku i uczestnicy Terapii Zajęciowej.

Prelegenci – psychiatra dr Grzegorz Małaj oraz terapeutka środowiskowa Emilia Walęciuk-Warchocka, mówili o przyczynach, przebiegu oraz metodach leczenia tej choroby.

reklama reklama

W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie świdnickiego „Bronka”, należący do koła psychologicznego oraz klasa biologiczna 1D3, którzy poprowadzili część artystyczną.

Uczniowie podsumowali projekt zrealizowany w ramach koła psychologicznego „Ja (nie)pełnosprawna – w poszukiwaniu empatii”. Jego celem było doświadczenie codzienności osoby niepełnosprawnej w różnych sytuacjach społecznych- jak reagują na osobę niepełnosprawną mieszkańcy Świdnika, czy wiedzą co to jest empatia i jak się przejawia, czy Świdnik jest przyjazny dla osób chorych i niepełnosprawnych. Koordynatorką projektu była pani psycholog szkolny Katarzyna Paszko.

zdjęcia: I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button