AKTUALNOŚCI

Gdzie gaszono najwięcej pożarów, a w której gminie było dużo fałszywych alarmów?

Strażacy podsumowali rok 2019. Na terenie naszego powiatu odnotowali 778 zdarzeń.

Jeśli chodzi o pożary, najwięcej było ich w gminie Trawniki – 168, a najmniej w gminie Rybczewice – tylko 14. Wszystkich pożarów było 343.

W Świdniku miało miejsce najwięcej miejscowych zagrożeń – 180, tam też najwięcej odnotowano fałszywych alarmów – 18, podczas gdy w Rybczewicach był tylko jeden taki przypadek.

Procentowo – w stosunku do roku 2018 liczba pożarów wzrosła o prawie 15%, a innych zagrożeń było więcej o 13%.

Marzec okazuje się najbardziej pracowitym miesiącem dla strażaków. Jeśli chodzi o zdarzenia w poszczególnych miesiącach, to najwięcej pożarów gaszono właśnie trzeciego miesiąca roku. Najwięcej miejscowych zagrożeń było natomiast w sierpniu.

W ubiegłym roku najwięcej zdarzeń dotyczyło upraw i rolnictwa – 186, na drugim miejscu były obiekty mieszkalne i inne obiekty.

reklama reklama

Porównując rok 2018 i 2019, w prawie wszystkich gminach powiatu odnotowano wzrost ilości zdarzeń, wyjątkiem jest gmina Piaski, gdzie wystąpił spadek o 19%.

Jakie były przyczyny interwencji strażaków? Jeśli chodzi o pożary, to niestety były to podpalenia umyślne – aż 215 takich sytuacji. W przypadku miejscowych zdarzeń przyczyniały się m.in niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu oraz huragany i silny wiatr.

Wykaz poszkodowanych:

W wyniku pożarów zginęła 1 osoba, a dwoje zostało rannych, w wyniku miejscowych zdarzeń było 6 ofiar śmiertelnych i 111 rannych. Oby rok 2020 w statystykach okazał się dużo spokojniejszy.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama