AKTUALNOŚCI

Nie wiesz gdzie wyrzucić pudełko po pizzy? Skorzystaj z tej wyszukiwarki!

Segregowanie odpadów nie należy do najłatwiejszych. Wciąż się zastanawiamy, co zrobić np.: z agrafką, igłą czy z tytułowym pudełkiem po pizzy. Na pomoc swoim mieszkańcom ruszył Urząd Miasta w Łodzi. Pracownicy magistratu stworzyli specjalną wyszukiwarkę, i choć z naszego powiatu do Łodzi blisko nie jest, to zasada gdzie i co wyrzucać dotyczy całego kraju. Wyszukiwarka może więc służyć pomocą mieszkańcom wszystkich polskich gmin.

Na stronie łódzkiego magistratu powstała specjalna wyszukiwarka, jak informuje Samorządowy Serwis PAP:

„W wyszukiwarce dostępnej na stronie Urzędu Miasta Łodzi w zakładce selektywna zbiórka odpadów, dostępnych jest już 300 pozycji różnego rodzaju śmieci ze wskazaniem ich umieszczenia w odpowiednich pojemnikach.”

Wystarczy wpisać nazwę odpadu, który nas interesuje np. skorupki, a wyszukiwarka wskaże do jakiego pojemnika powinny trafić. Urząd Miasta Łodzi informuje, że wyszukiwarka będzie aktualizowana na bieżąco na podstawie pytań mieszkańców.

A samą wyszukiwarkę znaleźć można pod tym linkiem: https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/ochrona-srodowiska/selektywna-zbiorka-odpadow/

Szczegółowe informacje i zasady dotyczące segregacji odpadów możecie również znaleźć w naszych poprzednich artykułach: tutaj i tutaj.

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close