AKTUALNOŚCI

Dwóch mężczyzn i dwoje nastolatków odpowie za nieprzestrzeganie obostrzeń

Karę pieniężną w wysokości po 5 tysięcy złotych wymierzył Powiatowy Inspektor Sanitarny dwóm mieszkańcom Świdnika. Panowie w wieku 64 i 62 lat pili alkohol w samochodzie jednego z nich. Bagatelizując wprowadzone obostrzenia, nie chcieli rozejść się do swoich domów, sprzeciwiali się poleceniom policjantów.

Wczoraj (3 kwietnia 2020 r.) około godz. 18.00 oficer dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednym z osiedli w samochodzie od dłuższego czasu siedzi kilku mężczyzn, przez co swoim zachowaniem nie stosują się do zakazu zgromadzeń i obowiązujących przepisów.  Jak się okazało dwaj mężczyźni spożywali alkohol. Obaj nie reagowali na wszelkie informacje o zagrożeniu zachorowania na COVID-19. Byli aroganccy i lekceważyli polecenie. W związku z obowiązującym prawem policjanci w drodze mandatu karnego nałożyli na nich grzywny w wysokości po 500 złotych.  W związku z odmową przyjęcia mandatów został sporządzony wniosek do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdniku. Jego decyzją na 62 i 64-latka została nałożona kara pieniężna w kwocie po 5 tysięcy złotych. 

Z kolei przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich odpowie dwoje 16-letnich mieszkańców powiatu świdnickiego, za którymi od 1 kwietnia br. prowadzone były poszukiwania. Nastolatkowie sprzeciwiając się woli opiekunów samowolnie oddalili się z miejsc zamieszkania. 

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów obowiązujących w związku ze stanem epidemii. Od zastosowania się do nich zależy życie i zdrowie nas samych i naszych bliskich. Osoby, które łamią przepisy będą traktowane przez funkcjonariuszy z całą stanowczością, tak by chronić innych mieszkańców powiatu przed skutkami ich bezmyślności.

źródło: Lubelska Policja

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button