AKTUALNOŚCI

Będą sprawdzać czy osoby podróżujące używają maseczek

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, mają czuwać policjanci. Na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Zwrócą uwagę na to czy osoby podróżujące używają zgodnie z obowiązującymi przepisami maseczek.

Policja przypomina, że obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas podróży samochodem nie dotyczy osób poruszających się samochodem osobowym – jeżeli pasażerowie mieszkają ze sobą oraz jeżeli w aucie przebywa jedynie kierowca lub kierowca z dzieckiem do lat 4. Przy okazji kontroli policjanci będę wręczać maseczki kierującym i pasażerom.

Policja informuje o zakazie ruchu pojazdów ciężarowych, który obowiązywać będzie w dniach: 01.05 i 03.05 2020 r. od godz. 8.00- 22.00 oraz w dniach 02.05. 2020r. w godz. 18.00 – 22.00.

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close