AKTUALNOŚCI
HOT NEWS

193 osoby na kwarantannie. Możliwe, że to nie koniec…

„Cały czas prowadzony jest wywiad epidemiologiczny, ale mogę powiedzieć, że do tej pory na kwarantannę, w związku z potwierdzonym wczoraj (przyp. red. 2.06.2020r.) przypadkiem zakażenia w Powiatowym Urzędzie Pracy, skierowanych zostało 193 osoby. Możliwe jednak, że to jeszcze nie jest ostateczna liczba. Dochodzenie jest w toku.”– powiedziała nam dziś Rzecznik Prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie Magdalena Smolińska-Kornas.

O stwierdzonym przypadku zakażenia mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat ze świdnickiego Powiatowego Urzędu Pracy informowaliśmy już wczoraj. Mężczyzna przechodzi chorobę bezobjawowo. Więcej można na ten temat przeczytać tutaj oraz tutaj. Jak przekazuje nam rzecznik WSSE, cały czas trwa również ustalanie źródła zakażenia chorego. Podkreśla także, że weryfikacja osób kierowanych na zakażenie jest prowadzona w sposób sprawny dzięki bardzo dobrej współpracy z zakażonym Świdniczaninem oraz osobami z jego bliskiego otoczenia.

Cały czas, od osób które miały styczność z tym przypadkiem zakażenia koronawirusem, pobierane są wymazy w celu potwierdzenia lub wykluczenia choroby. Już dziś prawdopodobnie będą znane pierwsze wyniki testów osób poddanych kwarantannie. Oficjalna informacja zostanie przypuszczalnie przekazana jednak dopiero jutro rano. Do tematu wrócimy.

Na chwile obecną nie otrzymaliśmy danych ile osób, poza 193 skierowanymi od wczoraj, przebywa obecnie na kwarantannie w powiecie świdnickim. Tak wygląda jednak sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim, według stanu na dzień 3 czerwca 2020 roku:

  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba): 596 (25)
  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną (ostatnia doba):2963 (212)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 (ostatnia doba): 67(15)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim od początku epidemii: 502 osoby, w wieku:0 –20 lat–59osób; 21 –40 lat –138 osób; 41 –60 lat–187osób; powyżej 61 roku życia 119osób.
  • liczba zgonów (ostatnia doba): 15(0)
  • liczba ozdrowieńców/ (ostatnia doba): 384(29)

Na terenie województwa lubelskiego działa 9laboratoriów, które wykonują testy diagnostyczne w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2, w ciągu ostatniej doby przebadały 851 osób.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button