AKTUALNOŚCI

Czytelnik alarmuje: pobocza w powiecie świdnickim zarastają

„Właśnie tak wyglądają pobocza powiatowych dróg na terenie gminy Piaski. Czy powiatowe władze tego nie widzą?”– poinformował nas jeden z Czytelników, a na potwierdzenie swoich słów przesłał poniższe zdjęcie. I faktycznie, jak widać, trawy są bardzo wysokie i od dawna nie koszone. To nie tylko problem estetyczny, ale również realne zagrożenie dla kierowców.

Ograniczenie widoczności przy prowadzeniu auta, wjeździe oraz wyjeździe z dróg podporządkowanych czy przy skrzyżowaniach- to główne zagrożenie jakie dla kierowców aut czy jednośladów stwarzają zbyt wysokie trawy. Nasz Czytelnik dodaje, że zarośnięte są nie tylko tereny przy drogach powiatowych w gminie Piaski, ale w zasadzie na terenie całego powiatu. Problemu jednak nie widać w Świdniku. Tu koszenie traw, chociażby na ul. Racławickiej, miało miejsce kilka dni temu.

Koszenie traw w powiecie, jak i w innych gminach, rozpoczyna się zazwyczaj z początkiem czerwca i odbywa się na podstawie przyjętego harmonogramu. Na to, że wzdłuż dróg powiatowych trawy są zbyt wysokie i należy je jak najszybciej skosić, zwracał jednak uwagę już 26 maja, podczas sesji Rady Powiatu, radny Marcin Najda. W tej sprawie skierował wniosek do Zarządu Powiatu:

„Chciałbym prosić o to, by służby powiatowe rozpoczęły koszenie przy drogach powiatowych, bo w niektórych miejscach ta roślinność po ostatnich opadach deszczu jest już dość wysoka i ogranicza widoczność, szczególnie przy skrzyżowaniach i stwarza to duże zagrożenie.”– zaapelował radny. Zarząd nie skomentował apelu radnego.

Od czasu tego wniosku minęły już prawie 4 tygodnie, roślinność zdążyła się rozrosnąć jeszcze bardziej. Jak widać po informacji od naszego Czytelnika, na problem zaczęli zwracać uwagę również mieszkańcy naszego powiatu. By uniknąć takich sytuacji koszenia traw, szczególnie w miejscach uczęszczanych przez samochody, powinny być prowadzone regularnie.

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close