AKTUALNOŚCI

Ukradł taczkę z budowy

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 60-latkowi ze Świdnika, który dokonał kradzieży z włamaniem do garażu, skąd skradł taczkę. Mężczyzna usłyszał zarzuty w sprawie, a mienie zostało odzyskane.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się przedstawiciel firmy budowlanej, który zgłosił kradzież z włamaniem do garażu. Łupem złodzieja padła taczka. Świdniccy kryminalni ustalili osobę, która dokonała tego czynu. Zanim policjanci udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny dyżurny świdnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym pożarze w jednym z mieszkań w Świdniku, gdzie świadek zauważył zadymienie. Na miejsce skierowano Straż Pożarną oraz policję. Okazało się, że w mieszkaniu pożaru nie było, a jedynie przypalił się posiłek na patelni, natomiast znajdował się tam mężczyzna wytypowany do kradzieży taczki. Był nim 60-latek, który został zatrzymany. Z uwagi na to, że był w stanie po użyciu alkoholu został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwiania. Następnego dnia usłyszał zarzut. Mundurowi odzyskali skradzione mienie.

Sprawca kradzież z włamaniem odpowiada za przestępstwo z art. 279 kk niezależnie od wartości skradzionej rzeczy. Zagrożone karą w tym czynie wynosi od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close