AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Mietek Szcześniak u Św. Kingi

Przed nami ostatni koncert z cyklu „Muzycznych wieczorów u św. Kingi”. 30 sierpnia o godz. 19.00 w Kościele pw. Św. Kingi w Świdniku odbędzie się występ Mietka Szcześniaka. Tego lata w murach niedokończonego kościoła gościły już: Edyta Geppert (28 czerwca) oraz Stanisława Celińska (26 lipca).

Mietek Szcześniak to piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Jest laureatem wielu nagród, m.in Bursztynowego Słowika na Festiwalu w Sopocie czy trzykrotnym laureatem Fryderyków. W 1999 r. nagrał z Edytą Górniak utwór „Dumka na dwa serca” do filmu „Ogniem i Mieczem”. W tym samym roku z piosenką „Przytul mnie mocno” reprezentował Polskę na 44. Konkursie Piosenki Eurowizji, w którym zajął 18 miejsce. Śpiewał w duetach między innymi z: Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Kayah, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran, Edytą Górniak czy Natalią Kukulską.

Cykl darmowych koncertów znanych polskich artystów to projekt Stowarzyszenia św. Kingi, zgłoszony do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego, który zdobył największe poparcie wśród głosujących.

Wydarzenie zorganizowane jest zgodnie z aktualnymi zasadami reżimu sanitarnego. Należy mieć zasłonięty nos i usta, a przed wejściem do budynku będzie mierzona temperatura ciała. Wstęp wolny!

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button