SPORT

Trzynasta edycja imprezy rowerowej „O błękitną koszulkę serca”

W najbliższą niedzielę przy amfiteatrze w Mełgwi odbędzie się trzynasta edycja imprezy rowerowej „O błękitną koszulkę serca”. Na rodzinnym festynie obecni będą również policjanci ze świdnickiej komendy, którzy przeprowadzą pogadankę o zasadach ruchu drogowego skierowaną do kierowców jednośladów. Będzie też możliwość oznakowania rowerów przez mundurowych.

20 września Klub Rowerowy „Alfa” w Świdniku organizuje kolejną edycję tej imprezy rowerowej. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja turystyki rowerowej jako zdrowego spędzania wolnego czasu oraz aktywnego wypoczynku, ale również przybliżenie niechronionym uczestnikom ruchu zasad poruszania się po drodze. Taką wiedzę przybliżą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy, którzy zasiądą również w komisji przy organizowanych podczas imprezy konkursach. Dodatkowo, będzie możliwość znakowania rowerów dla wszystkich chętnych osób.

Wcześniej uczestnicy rejestrują się w Świdniku na placu Konstytucji 3 maja, w godz. 12.00-13.00. Stamtąd ruszą do Mełgwi. Trasa liczy ok. 9 km.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button