AKTUALNOŚCI

18 uczniów PCEZ na kwarantannie

– Na początku mieliśmy kilka telefonów od zaniepokojonych sytuacją rodziców, ale w tej chwili zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele są spokojni. Myślę, że sytuacja jest opanowana – zapewnia Anna Goral, Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku.

18 uczniów z klasy o profilu zawodowym technik mechanik lotniczy skierowanych zostało na kwarantannę po lekcjach z nauczycielem, u którego potwierdzono koronawirusa. Dwóch chłopców przebywa w internacie, reszta uczniów w swoich domach. Do szkoły wrócą już w najbliższy poniedziałek.

-O sytuacji uczniowie dowiedzieli się w środę rano i już tego dnia nie pojawili się w szkole. Przez te kilka dni uczą się zdalnie. Zajęcia, podczas których mieli kontakt z osoba zakażoną, odbywały się tydzień wcześniej w godzinach popołudniowych. – informuje pani dyrektor. Według uzyskanych przez nas informacji wynika, że nauczyciel jest pracownikiem PZL- Świdnik, gdzie także wprowadzono procedury zabezpieczające współpracowników przed ewentualnym zakażeniem.

Od momentu potwierdzenia zakażenia nie miał kontaktu z innymi nauczycielami oraz uczniami szkoły. Jak zapewnia Anna Goral, w szkole bezwzględnie przestrzegane są wszelkie obowiązujące procedury. – Codziennie dezynfekowane są pomieszczenia budynku szkoły, łącznie z takimi powierzchniami jak poręcze, klamki, krzesła, ławki oraz wszystkie miejsca wspólnego użytkowania. Jesteśmy spokojni, bo w placówce w pełni zachowany jest reżim sanitarny.

Jak dowiedzieliśmy się, zarówno nauczyciel, u którego potwierdzono koronawirusa, jak i 18 uczniów PCEZ – wszyscy czują się dobrze.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button