AKTUALNOŚCI

Mimo trudności wciąż walczą o każdą kroplę

-Jesteśmy w trudnym okresie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo życia i zdrowia społeczeństwa. Pojawia się dylemat jak postępować, aby nie przerwać walki o życie ludzkie i jednocześnie nie narażać swojego zdrowia. Jednak nie patrząc na te niepewności, dajemy życie drugiemu człowiekowi poprzez oddawanie swojej krwi. – mówi Andrzej Słotwiński, Prezes Honorowy Kluby HDK-PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik i zapewnia: – Mamy świadomość jak postępować, aby pogodzić te dwa cele. Po krótkim przestoju w kwietniu i maju, postanowiliśmy wspólnie z RCKiK w Lublinie przeciwstawić się tej zarazie, nie narażając swojego zdrowia.

Krwiodawcy wciąż organizują akcje dla pozyskania życiodajnego leku i już zapraszają do udziału w tej najbliższej – 1 października w godz. 8.30 do 12.00. Ambulans będzie oczekiwał na chętnych przed PZL-Świdnik.

-Szczególnie ten apel kierujemy do pełnoletniej młodzieży szkolnej. Nie możemy jeszcze organizować akcji w szkołach, dlatego apelujemy – przyjdźcie i oddajcie swoją krew, bo od tego zależy życie wielu ludzi – zachęca Słotwiński. Przy okazji najbliższej akcji odbędzie się również zbiórka środków na zakup roweru dla chłopca z Domu Dziecka.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button