AKTUALNOŚCI

Świdniczanin wybrał się na grzyby. W jego poszukiwania zaangażowano Policję

Chociaż grzybobranie jest dla wielu osób świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu na łonie natury, to nie wolno zapominać o zasadach bezpieczeństwa podczas leśnych wypraw. Tylko w piątek włodawska Policja otrzymała dwa zgłoszenia o zaginięciach w lesie. Jednym z poszukiwanych był mieszkaniec Świdnika.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło mieszkanki Lublina, która przyjechała z mężem w okolice Grabniaka na grzybobranie. W pewnym momencie straciła z oczu 87-latka. O fakcie poinformowała Policję. Na szczęście po niedługim czasie mężczyzna odnalazł się. Drugie, policjanci otrzymali od Straży Granicznej, która poinformowała o zaginięciu mieszkańca Świdnika. Zaginiony również dość szybko został odnaleziony na drodze pożarowej w lesie w miejscowości Wołczyny.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność do wszystkich amatorów leśnych wypraw. Przede wszystkim zawsze trzeba zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, żeby w razie zagubienia skontaktować się ze służbami. Do lasu najlepiej nie wybierać się w pojedynkę, informować swoich bliskich o dokładnym miejscu przebywania oraz godzinie powrotu.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button