AKTUALNOŚCI

Doszło do kolizji. Małe dzieci jechały bez fotelików

Wczoraj około południa w pobliżu szkoły w miejscowości Wytyczno na drodze krajowej numer 82 doszło do kolizji. Policjanci na miejscu ustalili, że 34-letni mieszkaniec gminy Piaski kierujący samochodem ciężarowym marki renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył daewoo matiza. Autem kierował 28-latek z gminy Urszulin, który przewoził dwoje dzieci w wieku 4 i 8-lat. Niestety dzieci nie były przewożone w fotelikach. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Obydwaj kierujący zostali ukarani mandatami karnymi.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami dziecko do wzrostu 150 centymetrów powinno być przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci. Foteliki bezpieczeństwa dla dzieci oraz inne urządzenia muszą być instalowane w pojeździe zgodnie z zaleceniami producenta.

Pas wystarczy w przypadku kiedy na tylnym siedzeniu przewozimy trzecie dziecko, które ma co najmniej 3 lata, a dwoje dzieci jest przewożone w fotelikach i nie ma możliwości zainstalowania trzeciego.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button