AKTUALNOŚCI

Po wyważeniu drzwi służby zastały leżącego mężczyznę, który wymagał pomocy

Wczoraj na numer służbowy policjantki ze świdnickiej komendy zadzwonił mieszkaniec Świdnika, mówiąc, że nie może skontaktować się ze swoim 84-letnim bratem, który mieszka w województwie śląskim. Brat kilka dni temu informował go, że nie czuje się dobrze, a później nie odbierał już od niego telefonów.

Z uwagi na fakt, że 84-latek jest osobą samotną, natychmiast interwencję przekazano policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, aby sprawdzili tę sytuację.

Jak się okazało, policjanci, którzy pojechali do miejsca zamieszkania staruszka, słyszeli dzwoniący w domu telefon, jednak nikt drzwi nie otwierał. Potrzebna była interwencja Straży Pożarnej, która siłowo wyważyła drzwi. Wewnątrz mieszkania służby zastały leżącego mężczyznę, który wymagał pomocy medycznej. 84-latek został przetransportowany do szpitala.

Po całej akcji 87-letni mieszkaniec Świdnika zadzwonił do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku chcąc przekazać podziękowania dla wszystkich osób biorących udział przy udzielaniu pomocy jego bratu.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button