AKTUALNOŚCI

Orszak Trzech Króli – inaczej, „Kolęda” także w innej formie

„W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, po konsultacji przeprowadzanej podczas Konferencji Księży Dziekanów, informujemy, iż w tym roku nie będzie w Archidiecezji Lubelskiej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Nie wykluczamy jednak posługi pobłogosławienia nowych domów na specjalne zaproszenie rodziny i oczywiście odwiedzania chorych.” – informuje Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Parafie zapraszają wszystkich wiernych na Msze św. kolędowe, które będą sprawowane w poszczególne dni, w intencjach rodzin zamieszkujących konkretne ulice i miejscowości. Podczas nabożeństw parafianie otrzymają błogosławieństwo, obrazki kolędowe oraz będzie możliwość zabrania do domów wody święconej w swoich pojemnikach. Proboszczowie zachęcają do wspólnej modlitwy rodzinnej oraz pokropienie swoich mieszkań i domów przez jednego z członków rodziny.

W komunikacie Kurii Metropolitalnej zachęca się wiernych, by chętnie – w miarę łagodzenia norm sanitarnych – gromadzili się na Eucharystii oraz uczestniczyli w Mszach Świętych w dni powszednie. Grupy wiernych z parafii mogłyby wtedy otrzymać błogosławieństwo kapłańskie związane tradycyjnie z kolędą.

Orszak Trzech Króli w Świdniku

W tym roku nie będzie tradycyjnego Orszaku, ale organizatorzy – Wspólnota Świdnicka, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, zapraszają na „Spacer Orszakowy”. Orszak Trzech Króli 2021 odbywa się pod hasłem ,,Panu dzięki oddawajmy!”

6 stycznia na ulicach Świdnika będzie można spotkać Mędrców:

Ok. godziny 11.00 rozpoczną swoją podróż spod kościoła pw. Św. Kingi. Przejadą ulicą Klonową, Modrzewiową, Hryniewicza, Racławicką, Kosynierów, Niepodległości, Mickiewicza, Okulickiego. Ok. 11.45 pojawić mają się pod kościołem pw. Chrystusa Odkupiciela, skąd odjadą ulicą Niepodległości w stronę osiedla Adampol. Tu będzie ich można zobaczyć na alei Wojska Polskiego, Partyzantów i Świerkowej. Ulicą Racławicką i Wyszyńskiego ok godziny 12.30 pojadą w okolice kościoła pw. NMP Matki Kościoła. Organizatorzy zachęcają do pomachania królom z okien domów lub z trasy spacerowej. Zaznaczają, że trasa i godziny mogą ulec zmianie. Śledźcie Szczegóły

Reklama
fot. FB Orszak Trzech Króli Świdnik
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button