AKTUALNOŚCI

Krwiodawcy zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Pracowicie, ale i bardzo owocnie przebiegała końcówka minionego roku dla krwiodawców z Klubu HDK-PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Pamiętali również o najmłodszych, dlatego w grudniu odwiedzili dzieci w Domach Dziecka w Woli Gałęzowskiej, w Lublinie i w Placówce Nasz Dom w Rybczewicach.

-Od kilkudziesięciu lat wspomagamy dzieci z tych placówek. Ponad 100 kg słodyczy i trwałej żywności, napojów, owoców to nasz dar dla dzieci, które nie z własnej woli są w trudnej sytuacji. To namiastka szczęścia dla nich w tym świątecznym okresie – mówi Andrzej Słotwiński, Prezes Honorowy Klubu.

Nowy rok to kolejne wyzwania dla działalności krwiodawców. Swoje akcje poboru krwi rozpoczną już 31 stycznia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świdniku. Ambulans będzie oczekiwał na chętnych przed Kinem Lot w godzinach: 9.00 – 15.00.

-W tym dniu będzie można oddać krew, najcenniejszy dar, jaki człowiek może podarować drugiemu potrzebującemu, a w szczególności dla dzieci. Mamy nadzieję, iż mieszkańcy naszego miasta i powiatu licznie stawią się do akcji. Każdy oddający w tym dniu krew otrzyma kalendarz krwiodawców i drobny upominek – zapewnia Andrzej Słotwiński.

Krew może oddać osoba, która ukończyła 18 lat. Powinna być wypoczęta, po spożyciu lekkiego śniadania, posiadać przy sobie dowód tożsamości, dzień wcześniej nie spożywać alkoholu. Organizatorzy akcji przypominają, że oddawanie krwi jest bezpieczne, a wszelki stosowany sprzęt jest jednorazowego użytku. Wszelkie rygory związane z pandemią także są zachowane. Honorowi dawcy krwi przekażą również na licytację WOŚP wartościowe przedmioty.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button