AKTUALNOŚCI

Świdnik: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

44-letni obywatel Ukrainy przyjechał peugeotem na stację paliw w Świdniku. Samochód miał urwane lusterko i brak powietrza w oponie. Uwagę świadków zwrócił też chwiejny krok mężczyzny po wyjściu z auta. Postanowili zabrać mu kluczyki i wezwać policję. Badanie przeprowadzone przez świdnickich policjantów wykazało, że 44-latek ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

W czwartek (14.01.2020), po godzinie 22 świdnicka policja otrzymała zgłoszenie o obywatelskim ujęciu mężczyzny, który jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Jak ustalili mundurowi 44-letni obywatel Ukrainy przyjechał na stację paliw w Świdniku pojazdem marki Peugeot. Zatrzymał się koło dystrybutora i wysiadł z pojazdu. Uwagę świadków od razu zwróciło dziwnie zachowanie mężczyzny oraz chwiejny krok. Postanowili zabrać mu kluczyki i wezwać policję. Badanie wykazało, że 44-latek ma ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a pojazd którym się porusza nie ma powietrza w jednym kole oraz ma urwane lusterko.

Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a pojazd odholowany na parking. Po wytrzeźwieniu 44-latek usłyszy zarzuty w sprawie. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button