AKTUALNOŚCIŻYCIE I STYL

Na pomoc Wiktorii

Wiktoria Bednarz ma 7 lat i jest mieszkanką Krzczonowa, i niestety od urodzenia musi walczyć z wieloma chorobami. Zaraz po narodzinach przeszła już pierwszą poważną operację. Przez nieprawidłowe zrośnięcie szwów czaszkowych została zdeformowana czaszka dziewczynki, dlatego konieczna była operacja główki, bez której doszłoby do ucisków i uszkodzenia mózgu. To nie był jednak koniec walki o życie i zdrowie dziewczynki.

Wiktoria urodziła się nie tylko ze zdeformowaną czaszką ale także z poważną wadą serca, wiotkością mięśni i poważną wadą kończyn. Dzięki staraniom rodziców, Wiktoria kilka lat temu przeszła operacje w Klinice Uniwersyteckiej w Munster w Niemczech, gdzie udało się naprawić serce dziewczynki. Jednak i ta operacja nie oznaczała końca walki o jej zdrowie. Jak piszą na stronie zbiorki (link) jej rodzice:

„Rok później Wiktoria przeszła operację polegająca na wydłużeniu ścięgien Achillesa. Lekarz zapewniał nas, że ten zabieg wystarczy do samodzielnego chodzenia, ale niestety nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Przykurcze stawowe w kolanach uniemożliwiają utrzymanie równowagi i prawidłowej postawy podczas chodzenia. Wiki przemieszcza się głównie na kolanach, boimy się o ich uszkodzenie.”

By Wiktoria mogła zacząć samodzielnie się poruszać potrzebna jest kosztowna operacja nóg w Paley European Institute. I właśnie na ten cel potrzeba aż 400 tysięcy złotych. Zbiórka rozpoczęła się już w grudniu ubiegłego roku, jej zakończenie przewidywane jest w marcu. W pomoc Wiktorii zaangażowało się wiele osób, w tym Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Krzczonowie Sołtysy, które zorganizowało charytatywne wyzwanie:

„Zasady są bardzo proste, wystarczy zrobić sobie zdjęcie z gestem Victorii ✌🏻– czyli zwycięstwa, do którego dążymy. Wiktoria Bednarz ma 7 lat i porusza się na kolanach, lekarze dają gwarancję, że po operacji będzie samodzielnie chodzić, ale potrzebne jest na to 400 000 zł, idzie nam całkiem nieźle, ale z Twoją pomocą wierzymy, że uda się zabrać tę kwotę do operacji zaplanowanej na 10 marca 2021r. Challenge jest prosty. Wstawiasz zdjęcie publiczne na swoim profilu z gestem i nominujesz 5 osób do tego wyzwania, oznaczając je w poście.”

Jak widać pomysł spotkał się z zaangażowaniem zachęcając coraz więcej osób do udziału i wpłat na operację dla Wiktorii. Ale dziewczynce można pomagać nie tylko poprzez udział w akcji czy wpłaty na stronie siepomaga.pl ale również poprzez udział w licytacjach, które można znaleźć tutaj-link.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button