AKTUALNOŚCI

Mężczyźni chcieli ukraść…puzzle

Świdniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat, którzy usiłowali ukraść gry i puzzle ze stoiska, znajdującego się w galerii handlowej. Jeden z mężczyzn został zatrzymany tuż po zdarzeniu, dwaj kolejni dwa dni później.

We wtorek przed godziną 23.00 świdnicka policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym z punktów handlowych na terenie galerii. Jak ustalili policjanci, do wolnostojącego stoiska w sklepie dostał się sprawca i następnie podając koledze pudełka z grami i puzzlami usiłowali je ukraść.

W sumie towar został wyceniony na kwotę blisko 1600 złotych. Kolejna osoba biorąca udział w zdarzeniu znajdowała się na czatach. Osoby plądrujące stoisko zostały spłoszone przez nadchodzącą osobę postronną i zdołały zbiec z miejsca wyrzucając łupy. 18-latka z gminy Mełgiew stojącego na czatach zatrzymali policjanci.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili osoby biorące udział w zajściu. Okazali się nimi 21 i 24 – latek ze Świdnika. Zostali zatrzymani, a następnie przedstawiono im zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button