AKTUALNOŚCI

Zatrzymali go, gdy włamywał się do kolejnego pojazdu na terenie Świdnika

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi z Lublina, który dokonał trzech kradzieży z włamaniem na terenie Świdnika. Wpadł na gorącym uczynku tuż po włamaniu do busa, skąd skradł elektronarzędzia.

Do świdnickiej policji zostały zgłoszone dwa zawiadomienia dotyczące kradzieży z włamaniem do zaparkowanych pojazdów, skąd sprawca kradł głównie elektronarzędzia oraz materiały budowlane. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę 16 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy w nocy z wtorku na środę podczas działań operacyjnych nakryli 30-latka z Lublina, który włamał się do kolejnego pojazdu na terenie Świdnika i skradł elektronarzędzia. Został zatrzymany po pościgu i trafił do policyjnego aresztu.

Podczas przeszukania jego samochodu oraz mieszkania policjanci odnaleźli większość skradzionych rzeczy. Mężczyzna posiadał również niewielkie ilości narkotyków. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury oraz do Sądu, gdzie po usłyszeniu zarzutów zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 6 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button