AKTUALNOŚCI

Podsumowanie działań „Prędkość” w powiecie świdnickim

W ostatnią sobotę- 20 marca- świdniccy policjanci na drogach powiatu prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Mimo, że nadrzędnym celem przedsięwzięcia było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W 2020 roku na drogach powiatu świdnickiego doszło do 26 wypadków drogowych (w odniesieniu do 2019 roku zanotowano wzrost o 2)  w wyniku, których 3 osoby poniosły śmierć (spadek o 3 w stosunku do 2019 roku). Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

W sobotę podczas prowadzonych działań ujawniono 99 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości. Mundurowi nałożyli 75 mandatów karnych i skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu. Trzech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej jak 50 km/godz. w obszarze zabudowanym. Jeden z nich, 21-latek kierujący toyotą jechał przez Świdnik z prędkością 105 km/godz. Dwóch pozostałych skontrolowano w Dominowie i Krzesimowie.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

reklama reklama

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button