AKTUALNOŚCI

„Piraci drogowi” w powiecie świdnickim

Od początku 2021 roku świdniccy policjanci ujawnili 2360 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w naszym powiecie. 40 kierujących utraciło prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego polegające na przekroczeniu prędkości powyżej 50km/godz. od obowiązującej w obszarze zabudowanym, z czego w czwartek 15 kwietnia na policyjny radar „wpadło” dwóch takich kierowców.

W czwartek wieczorem, policjanci z drogówki zatrzymali na okres 3 miesięcy prawo jazdy dwóm kierującym. Pierwszy z nich to 29-letni mieszkaniec Lublina, który jadąc oplem przez Świdnik przekroczył obowiązującą prędkość o 55 km/godz. Drugi to 39-latek z powiatu włodawskiego, który pędził fordem przez miejscowość Krzesimów z prędkością o 64 km/godz. przekraczającą tę obowiązującą. Poza utratą prawa jazdy kierowcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Przypominamy, że przekraczanie prędkości to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close