AKTUALNOŚCI

Most w Biskupicach już gotowy!

Prace budowlane zostały oficjalnie zakończone. Most w ciągu drogi powiatowej Biskupice-Trawniki formalnie oddano już do użytku.

-Pomimo opóźnień i różnych komplikacji cel został osiągnięty i rozpoczęła się historia nowego mostu dla wielu pokoleń mieszkańców Gminy Trawniki i Powiatu Świdnickiego – cieszy się Daniel Baj, wójt Gminy Trawniki.

Do realizacji remontu doszło dzięki współpracy Gminy Trawniki i Powiatu Świdnickiego. Gmina dołożyła 500.000 zł do budowy mostu (całość środków pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych). Powiat otrzymał również na ten cel dotację z budżetu Państwa w kwocie 1.285.719 zł, a pozostałe środki to środki Powiatu. Dzięki współpracy zbudowano most o wartości 2.571.438 zł.

Most miał być zrealizowany na przełomie 2020 i 2021 roku, termin w umowie aneksowanej w Starostwie został jednak zmieniony na maj 2021 roku. Opóźnienia wynikały m.in. z trudności w terminowym pozyskiwaniu poszczególnych materiałów budowlanych.

-Było trudno dla wielu z nas ale udało się. Składam serdeczne podziękowania wszystkim biorącym udział w procesie inwestycji – dodaje wójt Trawnik.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button