AKTUALNOŚCI

Przygotowywali dzieci do bezpiecznych wakacji

Już jutro rozpoczynają się wakacje. Na ten moment czekało wiele dzieci i młodzieży. O tym jak bezpiecznie je spędzić przypominali świdniccy policjanci podczas pogadanek w szkołach i przedszkolach oraz przez Internet. W sumie w całym powiecie świdnickim przed wakacjami odbyło się ponad 30 spotkań.

Osobiście z zachowaniem reżimu sanitarnego lub za pośrednictwem internetu – odbywały się spotkania z dziećmi i z młodzieżą na całym terenie powiatu świdnickiego. Pogadanki z dziećmi przeprowadzali policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną, funkcjonariusze ruchu drogowego oraz dzielnicowi.

Celem każdego spotkania było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród dzieci. Policjanci przypominali o tym jak zachować się w sytuacji niebezpiecznej, jak się takich sytuacji wystrzegać. Omawiali jak prawidłowo zachować się na drodze, w domu, na podwórku, nad wodą oraz w górach. Poruszano tematy bezpieczeństwa w sieci i cyberzagrożeń. Wszędzie mundurowi przyjmowani byli z niezwykłą życzliwością.

Wszystkim dzieciom i młodzieży Policja życzy miłego, a przede wszystkim bezpiecznego odpoczynku.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button