AKTUALNOŚCI

Pierwszy przypadek wariantu Delta w naszym regionie

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje, że na terenie naszego województwa pojawił się pierwszy przypadek wariantu Delta, potwierdzony badaniami laboratoryjnymi, który został wykryty w toku działań przeciwepidemicznych. Pacjent pochodzi z miasta Biała Podlaska.

W komunikacie WSSE czytamy, że przeprowadzone zostało dochodzenie epidemiologiczne w celu odizolowania osób z kontaktu. Osoby te przed zakończeniem kwarantanny mają zaproponowane badania na obecność wirusa SARS CoV-2. W okresie wakacyjnym, który może sprzyjać pojawieniu się nowych wariantów wirusa nadzór epidemiologiczny jest szczególnie wzmocniony.

Inspekcja Sanitarna zapewnia, że jest przygotowana na sytuację kiedy obce warianty będą pojawiać się częściej. Jednocześnie przedstawiciele instytucji informują, że sytuacja epidemiologiczna na terenie województwa lubelskiego jest stale monitorowana.

„W przypadku potwierdzenia każdego pojedynczego zakażenia jeszcze nie wiemy z jakim wariantem wirusa możemy mieć do czynienia, dopiero na podstawie wyników sekwencjonowania ustalany jest wariant wirusa SARS CoV-2. Opiekę i monitorowanie stanu zdrowia osób zakażonych zapewnia personel medyczny. Jednocześnie wyjaśniamy, że Inspekcja Sanitarna nie udziela informacji o stanie zdrowia osób zakażonych. – informuje Magdalena Kaproń wz. rzecznika prasowego WSSE Lublin.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button