AKTUALNOŚCI

Świdnik: Apelują o oddawanie krwi

Zarząd Klubu HDK- PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL- Świdnik” S.A. składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zgłosili się do oddania krwi i oddali krew w akcji w dniu 11.07.2021 r. z okazji 41 rocznicy Świdnickiego Lipca przy kościele NMP Matki Kościoła oraz w dniu 25.07.2021 r. z okazji Imienin Św.Kingi.

Do wymienionych wyżej akcji zgłosiło się łącznie 73 osoby. Krew oddały 54 osoby. Pozyskanych zostało blisko 24,3 litrów tego bezcennego leku. 4 osoby zarejestrowały się jako dawcy szpiku kostnego.

„Oddana krew jest tym bardziej bezcenna, bo w tym okresie brakuje jej do przeprowadzania zabiegów operacyjnych ratujących życie. Sytuacja jeżeli chodzi o zabezpieczenie w krew staje się dramatyczna. Po uwalnianiu restrykcji związanych z pandemią, szpitale zaczęły wracać do normalności i przeprowadzanych jest coraz więcej zabiegów ratujących życie. Do tego jesteśmy w okresie wakacji, a to okres kiedy jest dużo wyjazdów, nieszczęść i wypadków. Potrzebna jest krew, której zawsze w tym okresie brakuje.”– mówi Andrzej Słotwiński Klubu HDK- PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL- Świdnik” S.A.

Jednocześnie apeluje o oddawanie krwi w  kolejnej akcji organizowanej przez klub, która odbędzie się w dniu 06.08.2021 r. Ambulans będzie oczekiwał na chętnych przed bramą „PZL- Świdnik”, w godzinach od 8.oo do 13.oo. Jest to ostatnia akcja przed urlopem załogi, a także wielu mieszkańców naszego miasta. Jednak zabiegi operacyjne, które będą przeprowadzane w tym okresie nie poczekają, chyba że zabraknie krwi do ich przeprowadzania. A. Słotwiński dodaje, że:

„Oddajmy krew w tej akcji, aby nie doszło do wstrzymywania operacji. Przyjemniej będzie się wypoczywać ze świadomością, że nasza krew dała życie wielu ludziom. Każdy oddający krew lub zarejestruje się do dawców szpiku kostnego otrzyma upominek przygotowany przez nasz klub.”

reklama reklama

Do akcji należy się zgłosić z dokumentem tożsamości- dowodem osobistym lub prawem jazdy. Pamiętajmy o spożyciu lekkostrawnego śniadania, dzień wcześniej nie spożywajmy alkoholu. Osoby, które przyjmują lekarstwa nie będą mogły oddać krwi. Z

Jednocześnie prezes A. Słotwiński wraz z Zarządem klubu życzą wszystkim krwiodawcom miłego i spokojnego spędzenia urlopu oraz miłych wrażeń i bezpiecznego powrotu do domu.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button