AKTUALNOŚCI

Chciała zarobić, a straciła kilka tysięcy

Mieszkanka gminy Mełgiew chcąc dorobić do emerytury straciła prawie 6000 złotych. Telefonicznie skontaktowała się z nią osoba, który zapewniając o szybkim zysku na inwestowaniu na giełdzie poleciła zainstalować program do zdalnej obsługi komputera.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosiła się 69-letnia mieszkanka gminy Mełgiew, która zgłosiła, że padła ofiarą oszustwa. Zrelacjonowała, że przez kilka dni otrzymywała telefony od osób ze wschodnim akcentem, którzy przekonywali ją, że może w łatwy sposób dorobić do emerytury poprzez inwestowanie i śledzenie giełdy.

Kobieta w wyniku poleceń zainstalowała na swoim komputerze program do zdalnej obsługi urządzenia oraz wpłaciła kwotę 250 euro. Podczas kolejnych kontaktów z „konsultantem” polecono kobiecie wpłacić kolejne pieniądze. Z uwagi na to, że pokrzywdzona nie miała więcej środków – polecono jej wzięcie pożyczki oraz zaoferowano pomoc przy całej procedurze. W kolejnym kroku kobieta wpłaciła żądaną kwotę pieniędzy na wskazany rachunek i kontakt telefoniczny z „konsultantami” się urwał. Gdy zorientowała się, że została oszukana sprawę zgłosiła na policję.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button