AKTUALNOŚCI

Święta na drogach Lubelszczyzny

W ciągu minionych dwóch świątecznych dni na drogach województwa lubelskiego doszło do 3 wypadków drogowych w których 4 osoby zostały ranne. Pomimo trudnych warunków drogowych w postaci zaśnieżonej lub częściowo oblodzonej nawierzchni nie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Policja zatrzymała 18 nietrzeźwych kierujących.

Najwięcej zdarzeń drogowych policjanci odnotowali podczas Wigilii – 3 wypadki, w których 4 osoby zostały ranne. Pierwszego dnia świąt doszło do 1 wypadku drogowego, w którym 2 osoby odniosły obrażenia. 26 grudnia odnotowano kolejne 2 wypadki po których 2 osoby trafiły do szpitala.

Nie doszło do wypadku śmiertelnego na drogach województwa. Trudne warunki drogowe w postaci częściowo oblodzonej nawierzchni zwłaszcza na lokalnych drogach sprawiały kierującym sporo trudności. Jednocześnie wielu z nich zachowało wzmożoną ostrożność i rozwagę. To kolejny dowód na to jak wielki wpływ na bezpieczeństwo ma postawa samego kierującego i dostosowanie przez niego prędkości do obecnie panujących warunków drogowych.

Niestety policjanci odnotowali też zachowania nieodpowiedzialne, które omal nie doprowadziły do tragedii, czego przykładem jest zdarzenia, do którego doszło w późnych godzinach  wieczornych w miejscowości Rozwadów w gminie Ulan-Majorat (pow. radzyński).

23-letni kierowca Skody Fabia ciągnął na sznurku za samochodem worki, na których siedziały dwie osoby. Na zakręcie 23-letnia kobieta wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

reklama reklama

Nieodpowiedzialnością wykazali się także kierujący, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Podczas dwóch dni świąt policjanci ujawnili 18 kierujących w stanie nietrzeźwości, natomiast podczas wigilii kolejne 10 osób. W ciągu ostatnich 3 dni odnotowano 174 kolizje drogowe.

źródło: Policja Lubelska

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button