AKTUALNOŚCI

Trawniki: W tym roku gminę czeka wymiana oświetlenia

0 stycznia wójt Gminy Trawniki Damian Daniel Baj podpisał umowę na wymianę opraw oświetleniowych i energooszczędne oświetlenie LED. Inwestycja, związana z tą kompleksową wymianą na terenie wszystkich miejscowości w gminie, miała mieć miejsce jeszcze w zeszłym roku. Z powodów niezależnych od Gminy musiała jednak zostać przesunięta. Na szczęście udało się nie stracić dofinansowania z Unii Europejskiej, wymiana ruszy więc jeszcze w tym roku. Za jej realizację odpowiedzialna będzie Firmą ELTAST  Sp. z o.o. z Radomia.

Zgodnie z warunkami podpisanej w poniedziałek umowy, nastąpi demontaż 668 sztuk starych opraw na wszystkich 54 ciągach oświetleniowych. Zostaną na nich zamontowane 740 sztuki opraw ledowych. Wykonanych zostanie także 47 nowoczesnych szaf sterowniczych oraz zostanie dostarczone Centrum Dyspozytorskie, gdzie będzie można, z jednego miejsca, sterować czasem i natężeniem oświetlenia.

” Umowa powinna zostać zrealizowana do końca września bieżącego roku. Montaż nowego oświetlenia bardzo poprawi komfort oświetlenia naszych dróg oraz pozwoli zatrzymać ogromny wzrost rachunków za prąd. Jest to bardzo istotne dla budżetu Gminy Trawniki ze względu na ogromne podwyżki opłat za energię elektryczną. „– mówi wójt D. Baj. Dodaje także, że już za chwilę ruszą pierwsze prace przygotowawcze czyli gromadzenie materiałów oraz uzgodnienia z PGE. Montaż opraw powinien się zaś rozpocząć już w maju tego roku.

Całkowity koszt realizacji tej inwestycji to 1.890.163,14 zł. Znaczna część tych środków to środki unijne, pozostała pochodzi ze środków własnych Gminy Trawniki.

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button