AKTUALNOŚCI

Kolejne oszustwo na funkcjonariusza CBA

Na terenie powiatu świdnickiego dochodzi do kolejnych oszustw metodą na „funkcjonariusza CBA”. Tym razem ofiarą oszustwa padła 46-latka, która straciła 80 000 złotych.

W piątek po godzinie 22.00 do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosiła się pracownica jednej ze spółdzielni mieszkaniowych powiatu świdnickiego informując, że w godzinach popołudniowych padła ofiarą oszustwa. Kobieta zawiadomiła, że mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBA zadzwonił na numer spółdzielni i poinformował ją, że pieniądze spółdzielni są zagrożone i ktoś chce je wypłacić.

Z uwagi na nieobecność na terenie spółdzielni prezesa jak i księgowej, oszust nie odpuścił i zastosował wobec pracownicy presję psychologiczną informując, że będzie odpowiedzialna za defraudacje z uwagi na wykorzystanie do przestępstwa jej danych osobowych. Kobieta udostępniła dzwoniącemu mężczyźnie swój prywatny numer telefonu, a następnie na żądanie mężczyzny wypłaciła i przekazała w umówionym miejscu i czasie własne oszczędności. Zgodnie z zapewnieniami, pieniądze miały zostać zwrócone kobiecie po skutecznie przeprowadzonej akcji o godzinie 20:00. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzona straciła 80 000 złotych.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę w przypadku otrzymania tego typu telefonu. Funkcjonariusze nie informują telefonicznie o prowadzonych sprawach i nigdy nie żądają pieniędzy. Zanim pochopnie podejmiemy działanie, rozłączmy się i dajmy sobie czas na zastanowienie.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button