AKTUALNOŚCI

Chciała zarobić 10 złotych – straciła 4500

Jedno kliknięcie w podesłany link wystarczyło, aby mieszkanka Świdnika straciła 4500 złotych ze swojego konta. Link podesłany był przez komunikator przez rzekomego kupca, który zainteresowany był wystawionym przez kobietę przedmiotem na sprzedaż.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosiła się 32-letnia mieszkanka Świdnika, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Kobieta wystawiła na portalu ogłoszeniowym do sprzedaży akcesoria dla zwierząt za kwotę 10 złotych. Od razu na swój numer telefonu komórkowego za pośrednictwem komunikatora odezwało się kilka osób zainteresowanych kupnem przedmiotu. Kobieta odpowiedziała na jedną z wiadomości i natychmiast otrzymała informację, że przedmiot został zakupiony, opłacony, nadana została etykieta i wystarczy tylko wejść w przesłany link by zobaczyć, że na koncie znajdują się już przelane środki pieniężne.

Niczego nieświadoma kobieta kliknęła w link i została przekierowana na stronę łudząco podobną do jej bankowości elektronicznej i próbowała się zalogować na swoje konto bankowe wpisując identyfikator i hasło. W następnym kroku została poproszona o podanie numeru karty i wtedy kobieta zorientowała się, że coś jest nie tak. Ten ruch wystarczył już oszustom, by zalogować się na konto 32-latki i zmienić hasło. Z konta kobiety wypłacono w sumie 4500 złotych.

Świdnicka policja nie ustaje w przypominaniu, aby zachować szczególną ostrożność podczas zakupów i sprzedaży towarów przez internet.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button