AKTUALNOŚCITURYSTYKA

A na weekend majowy…. Rybczewice!

Na weekend majowy ale nie tylko, w gminie Rybczewice znaleźć można wiele atrakcji i dla starszych i dla młodszych. Dziś chcemy przybliżyć kilka z nich i jednocześnie serdecznie zapraszamy do spędzenia wolnego czasu właśnie w Rybczewicach.

Jeśli nie zaplanowaliście dłuższego wyjazdu majowego w góry czy nad morze, to ta propozycja na spędzenie czasu na świeżym powietrzu może się Wam spodobać. Przy zbiorniku wodnym w Rybczewicach znajdują się dwa drewniane domki dziennego pobytu z tarasem wyposażonym w niezbędną zastawę stołową, grilla, leżaki i sprzęt sportowy (rowery, kijki do nordic walking, rakiety do badmintona). Rezerwacja domku jest nieodpłatna (użytkownicy wpłacają jedynie kaucję zwrotną), a możliwa jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 pod nr telefonu 81 58 44 465 lub 81 58 44 470.

Z domków nad zalewem można się z kolei udać spacer na pobliski skwer, na którym każdy znajdzie atrakcje dla siebie, jak na przykład:

  • gry stolikowe: piłkarzyki, tenis stołowy, stolik do gry w szachy/warcaby
  • zegar słoneczny, panel muzyczny, krzywe zwierciadło czy gra eko memory
  • młyńskie koło ,,chomik”, urządzenie do gry w kółko krzyżyk z tablicą do rysowania oraz siłownię zewnętrzną
  • plac zabaw, park linowy, królewskie szachy, boisko do siatkówki, a także altanę i grilla

Wszystkie te atrakcje są oczywiście ogólnodostępne zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Tak samo jak tężnia solankowa, która jest bardzo pomocna w dbaniu o zdrowie. Wystarczy spędzić tutaj kilka chwil by odetchnąć znacznie głębiej.

W Rybczewicach znajdzie się coś również dla amatorów ciszy i spokoju, wystarczy udać się na spacer parkowymi alejkami czy terenowymi schodami w kierunku zalewu, który niedługo przejdzie rewitalizację.

Ale odpocząć można nie tylko spacerując, ale także podziwiając chociażby odnowione oblicze dworu w Rybczewicach, który widać na poniższych zdjęciach.

A jeśli znajdziecie amatorów jazdy na przykład na deskorolce to mogą oni skorzystać z nowo powstałego skate parku.

Jak widać po powyższych zdjęciach, w Rybczewicach atrakcji nie brakuje. Jeśli więc nie macie pomysłu na ciekawy weekend majowy to zapraszamy by z nich skorzystać.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button