AKTUALNOŚCI

Znamy laureatów Turnieju Bezpieczeństwa

Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i opanowanie techniki jazdy rowerem – to konkurencje, z którymi zmagali się wczoraj uczniowie szkół podstawowych.

Zawody odbywały się w ramach eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia na terenie powiatu świdnickiego była Komenda Powiatowa Policji w Świdniku.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych. Jego celem są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzi o popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu.

Wczoraj na terenie Szkoły Podstawowej numer 5 w Świdniku rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych powiatu świdnickiego. Do zawodów przystąpiło 10 drużyn. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, dlatego też rozwiązywali test wiedzy oraz test ze znajomości pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania.

Pokonywali rowerem tor przeszkód. Wykazywali się również znajomością przepisów jeżdżąc jednośladem po miasteczku ruchu drogowego. Sprawdzane były również umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Wśród reprezentantów szkół podstawowych w młodszej grupie klas I-V zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dorohuczy.

W grupie wiekowej klas VI-VIII najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Siostrzytowie.

Laureatem w grupie Szkolnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych zwyciężyli uczniowie ze Świdnika.

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dla laureatów turnieju. Zwycięzcy będą reprezentować powiat świdnicki w eliminacjach wojewódzkich 21 maja. Gratulujemy!

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button