AKTUALNOŚCI

Podsumowanie „Majówki” na drogach

Podczas długiego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 21 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął, natomiast 24 osoby odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 125 nietrzeźwych kierujących. Na drogach Lubelszczyzny doszło także do 202 kolizji drogowych.

Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podczas majowego weekendu wykorzystywali w służbie także drona. Dzięki niemu ujawniali kierowców, którzy między innymi nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej oraz wyprzedzali w miejscach niedozwolonych.

Jeśli chodzi o powiat świdnicki, podczas długiego weekendu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali sześć kolizji drogowych, w których na szczęście nikt nie ucierpiał. Mundurowi przebadali blisko 600 osób na zawartość alkoholu. Zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego oraz ujawnili pięciu rowerzystów, którzy wsiedli na jednoślady po wypiciu alkoholu.

Policjanci ujawnili 119 wykroczeń drogowych, z których aż 71 polegało na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Dwóm kierowcom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym w związku z jazdą z prędkością powyżej 50 km/godz. od dozwolonej. Zatrzymano również dwa dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdu.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button