AKTUALNOŚCI

Zatrzymali 29-latka podejrzewanego o śmiertelne potrącenie pieszego

Policjanci zatrzymali 29-latka podejrzewanego o śmiertelnie potrącenie pieszego. Do wypadku doszło w nocy 5 maja na drodze krajowej nr 17. Sprawca odjechał z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanemu. O poszukiwaniach świadków tego wypadku pisaliśmy TU.

Do zdarzenia doszło 5 maja przed godziną 3.00 w miejscowości Zakręcie. Z ustaleń policjantów wynika, że prowadzącego rower mężczyznę potrącił samochód dostawczy. Kierujący odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Niestety życia 66-latka nie udało się uratować.

Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Podczas czynności ujawniono elementy pojazdu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także zapis z kamer monitoringu, który wskazywał, iż sprawca poruszał się samochodem marki Renault Master.

Poszukiwaniem sprawcy wypadku zajęli się krasnostawscy kryminalni. Na podstawie ustaleń operacyjnych wytypowali i wczoraj zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Pojazd którym prawdopodobnie spowodował wypadek został znaleziony na posesji jego brata.

Dzisiaj z 29-latkiem zaplanowane są dalsze czynności procesowe. Mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury. Zgodnie z kodeksem karnym, za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button