KULTURA I ROZRYWKA

Uczestnicy konkursów zaprezentują się podaczas „Trawnickiej Zaciery”

Gminny Ośrodek Kultury w Trawnikach zaprasza wszystkich utalentowanych wokalnie oraz miłośników kuchni regionalnej do pochwalenia się swoimi umiejętnościami w konkursach. Uczestnicy zaprezentują się podczas „Trawnickiej Zaciery”, 24 lipca.

„XII Nadwieprzański Festiwal Piosenki i Przyśpiewki Ludowej”

W kolejnej już edycji festiwalu mogą brać udział kapele, zespoły śpiewacze oraz soliści, którzy zaprezentują piosenki i przyśpiewki ludowe, utwory stylizowane i we własnej aranżacji. Uczestnicy prezentują po 2 utwory.

Kartę zgłoszenia (wraz z kopią przelewu akredytacji 10 zł od osoby) należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Trawnikach do 8 lipca. Adres: Gminny Ośrodek Kultury 21 044 Trawniki 604, Fax 81/5856038, email: sekretariat@goktrawniki.pl

Konkurs Potraw Regionalnych

Rywalizować o nagrodę Wójta Gminy Trawniki mogą osoby indywidualne, sołectwa, kluby, stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Trawniki oraz z gmin ościennych.

Do konkursu można zgłosić potrawy regionalne pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego, wraz z opisem wykonania, które wytwarzane są tradycyjnymi metodami i wywodzą się z tradycji i zwyczajów kultywowanych w regionie.

Karty zgłoszenia dostarczyć należy do 10 lipca – osobiście do GOK w Trawnikach, lub listownie na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Trawnikach, 21 044 Trawniki lub pocztą e mail: sekretariat@goktrawniki.pl

Osoby, które zgłosiły uczestnictwo w konkursie zobowiązane są w dniu tegorocznej „Trawnickiej Zaciery” (24.07.2022 r. do godz. 15.00) dostarczyć przygotowane potrawy wraz z przepisem ich wykonania do stoiska promocyjnego.

Finał konkursów odbędzie się w 24.07.2022 r. podczas wydarzenia „Trawnicka Zaciera”. Wszelkie dodatkowe informacje: Gminny Ośrodek Kultury Trawniki tel. 81/ 5856038. Karty zgłoszenia i regulaminy dostępne są na stronie www. goktrawniki.pl

Źródło: trawniki-online

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button