AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Trawniki: Tak świętowali 100-lecie

27 sierpnia w Gminie Trawniki miała miejsce wyjątkowa uroczystość, a dokładnie był to jubileusz 100-lecia powstania, który obchodziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Trawnikach.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w intencji strażaków, po której nastąpił przemarsz pododdziałów i zaproszonych gości na plac przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trawnikach. To właśnie tam odbył się uroczysty apel podczas którego wręczono medale i wyróżnienia dla druhów oraz osób współpracujących z jednostką OSP Trawniki.

Honorowy patronat nad sobotnimi obchodami objął wójt Gminy Trawniki Damian Daniel Baj, który nie szczędził słów uznania- nie tylko w stronę strażaków i ich dokonań ale także w stronę organizatorów jubileuszu:

” Trzeba podkreślić, że uroczystość została zorganizowana na wzorowym poziomie. W tym miejscu podziękowania należą się zarówno strażakom z naszej jednostki jak i Gminnemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji. Chciałbym zwrócić uwagę, że te 100 lat funkcjonowania OSP Trawniki to ogrom pracy wielu osób, a widać to chociażby w tym iż nasza jednostka w niektórych latach zajmowała czołowe miejsce w aktywności jednostek w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym OSP w całym województwie.”

W uroczystościach udział wzięło udział wielu gości m.in. Komendant Powiatowy PSP w Świdniku st. bryg. Adam Niemczyk, który podziękował druhnom i druhom za ich służbę i poświęcenie, Dariusz Dziewulski Prezes OSP Trawniki, Łukasz Stasicki – Komendant Gminny OSP w Trawnikach czy Dariusz Kołodziejczyk Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świdniku, który podkreślił, że:

” W sobotę świętowaliśmy 100 lecie OSP Trawniki. To jednostka straży która jest w czołówce Województwa Lubelskiego pod względem ilości wyjazdów. Zawsze przygotowani i gotowi na pomoc. Wielki szacunek dla wszystkich odznaczonym medalami i wyróżnieniami.

Podczas uroczystości odsłonięto także pamiątkową tablicę upamiętniającą ten wyjątkowy dla lokalnej społeczności jubileusz.

źródło: trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button