AKTUALNOŚCI

3 miesiące tymczasowego aresztu za rozbój

Kryminalni z 1. komisariatu w Lublinie zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który odpowie za rozbój w centrum miasta. Sprawca zaatakował 24-latka, który wcześniej poczęstował go piwem. Agresor, popychając oraz grożąc pobiciem, wyłudził od mieszkańca Świdnika pieniądze.

Do zdarzenia doszło nocą w ubiegłą środę. 24-latek został zaczepiony przy Bramie Krakowskiej przez nieznajomego. Mieszkaniec Świdnika podczas rozmowy poczęstował mężczyznę piwem. Po chwili ten stał sił się agresywny. Opowiadał, że siedział w więzieniu. W pewnym momencie zaczął popychać 24-latka. Jednocześnie zmusił go do wydania posiadanych pieniędzy. Po tym oddalił się z miejsca zdarzenia.

24-latek zgłosił sprawę na 1. komisariacie Policji w Lublinie. Mężczyzna dokładnie opisał agresora. Przekazane szczegóły pozwoliły bez trudu namierzyć sprawcę. 40-latek został zatrzymany przez kryminalnych. Jak się okazało, nie był to pierwszy rozbój, którego dopuścił się mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju. Na wniosek śledczych trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button